Haber

20 Milyon Liralık Kaçırma Dolandırıcılığı, Görüşülen Vatandaşları Dolandırıcılıklara Karşı Uyardı

Adana merkezli 33 ilde devre mülklerini 20 milyon TL’ye satmak isteyen kişileri dolandıran zanlılar hakkında operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 57 kişiden 12’si tutuklandı. Tutuklanan zanlılar arasında yer alan Okan Onat’ın operasyondan 2 gün önce bir haber sitesine verdiği röportajda devre mülk dolandırıcılığına karşı uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Mağdurları harç, tapu, sigorta ve damga masrafı adı altında dolandırdıkları belirlendi.

Devre mülklerini satmak isteyen 125 kişiyi dolandırdıkları ve 20 milyon TL dolandırdıkları belirlenen zanlılar hakkında İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Dolandırıcılık Şube Amirliği ekipleri çalışma başlattı. yüksek kar Polisin 6 aylık teknik ve fiziki takibi sonucunda zanlıların başta yaşlılar olmak üzere mağdurları kurdukları paravan şirkete davet ederek harç, tapu harcı adı altında dolandırdıkları belirlendi. , sigorta ve damga masrafları. Bu tespitlerin ardından ekipler, 3 Aralık’ta Adana merkezli 33 ilde düzenlediği operasyonda 57 kişiyi gözaltına aldı.

‘Çok para kazanmayı umarken, dolandırıldığının farkında bile değil’

Zanlılardan Kocaeli’de emlak danışmanı olarak çalışan Okan Onat’ın operasyondan 2 gün önce yerel bir haber sitesine verdiği röportajda dolandırıcılık uyarısında bulunduğu ortaya çıktı. Onat’ın verdiği röportajda “Emlaklarınızı düşük fiyata satacağız. Hiçbir devremülk 1 milyon TL değerinde değildir. Ancak insanlar rakamları duyunca hemen kanıyor ve gerisini düşünmeden harekete geçiyor. Çok para kazanmayı umarken, dolandırıldığının farkında bile değildir.

12’si savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Okan Onat’ın da aralarında bulunduğu 12 zanlı tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla, 12 zanlı da savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu