Haber

6 Şubat’ta hayatını kaybedenler türkülerle anıldı

Beylikdüzü Belediyesi, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenen illerin hikâyesinin anlatıldığı ve türkülerin söylendiği bir anma konseri düzenledi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, depremin ilk anından itibaren bölgedeki arama-kurtarma ve yardım çalışmalarına destek verdiklerini belirterek, “Binlerce canı kefenlemiyoruz.” Toprakla buluşturduk. “Bir yıl geçti ama acımız dinmiyor” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde anma konseri düzenledi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın da katıldığı, depremden etkilenen illerin hikayelerinin anlatıldığı ve türkülerin söylendiği anma konseri, duygusal anlara sahne oldu.

 

“Beylikdüzü’nün dayanıklı bir şehir olması için var gücümle çalışacağım”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, depremin ilk anından itibaren bölgedeki arama-kurtarma ve yardım çalışmalarına destek verdiklerini belirterek, “Binlerce canı kefene sarmadan yerle bir ettik. Bir yıl geçti ama acımız dinmiyor. Sanatın güzelleştirici yanını her zaman kabul etmişimdir. Belediyemiz Türk Halk Müziği Topluluğu’nun da önünde saygıyla eğiliyorum. Bugün yaralarımıza merhem oldun. Bu acıların bir daha yaşanmaması için yerel yöneticiler olarak üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Tüm hazırlıklarımızı Beylikdüzü’nde yapıyoruz. Beylikdüzü afetlere en hazırlıklı ilçelerden biri. Eksiklerimiz mutlaka var ama Beylikdüzü’nün dirençli bir şehir olması için var gücümle çalışacağım” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu