Haber

Adana’da Husumetten Cinayet Davası Açıldı

Adana’nın merkez Sarıçam ilçesinde husumet yaşadığı kişiyi tüfekle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan iki sanık hakkında “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Alperen Gönen’in (23) Yeşiltepe Mahallesi’nde 29 Eylül 2021’de tüfekle öldürülmesiyle ilgili 30 Eylül 2021’de tutuklanan FK ve 10 Ekim 2021’de tutuklanan AUB hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. .

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, ikinci el eşya ticareti yapan AUB ile beyaz eşya ticareti yapan mağdur Alperen Gönen arasında önceden husumet olduğu belirtildi. yürüttükleri ortak bir işin gerekçesi.

İddianamede, olay günü mahallede buluşan mağdur ile sanığın önce tartıştıkları, daha sonra AUB’un kuzeni FK’yi yanlarına alarak Gönen’in iş yerine gittikleri belirtildi.

İddianamede, Gönen’in sanıkları görünce işyerinden kaçtığı, bu sırada AUB’un tüfekle 2 el ateş ettiği, yaralı halde kaçmaya devam eden mağdurun ise yine silahla vurulunca hayatını kaybettiği kaydedildi. tüfek.

İddianamede, düşünce ve eylem birliği içinde hareket eden AUB ve FK’nın “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Suçlamaları kabul etmeyen tutuklu iki sanığın duruşmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Merkez Sarıçam ilçesine bağlı Yeşiltepe Mahallesi’nde 29 Eylül 2021’de Alperen Gönen, AUB ve FK tarafından av tüfeğiyle öldürülmüş, şüpheliler tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu