Yaşam

Cannes’a seçilen ilk Ürdün filmi ‘Umarım Erkek Olur’ 1 Aralık’ta MUBI’de olacak

96. Oscar Ödülleri’nde Ürdün’ün En İyi Uluslararası Sineması adayı seçilen Amjad Al Rasheed’in yönettiği “Inshallah a Boy”, 1 Aralık’ta MUBI’de vizyona girecek.

Film, kocasının ani ölümünün ardından sahip olduğu her şeyi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Nawal’in, oğul sahibi olmanın değiştiği bir toplumda kızını ve evini kurtarmak için mirastan payını alma mücadelesini anlatıyor. oyunun kuralları.

Dünya prömiyerini 2023 Cannes Sinema Festivali’nin “Eleştirmenler Haftası” bölümünde yapan filmin Türkiye prömiyeri Ayvalık Sinema Festivali’nde yapıldı. Geçtiğimiz haftalarda Filmekimi’nde İstanbul seyircisiyle buluşan sinema, Cannes Sinema Festivali’nde gösterilen ilk Ürdün yapımıdır.

AMJAD AL RASHİD KİMDİR?

1985 doğumlu Ürdünlü yazar ve yönetmen Amjad Al Rasheed, yönetmenlik ve kurgu alanında yüksek lisans derecesi aldı. 2016 yılında bölgenin gelecek vaat eden genç yeteneklerini belirleyen Screen International tarafından “Geleceğin Arap Yıldızları” arasında seçildi.

57. Berlin Film Festivali Yetenek Kampüsü katılımcılarından biri olan yönetmen, çektiği kısa filmlerle yerli ve yabancı birçok sinema festivalinde adaylık ve ödüller kazandı. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

buharkenthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu