İş

Dolar/TL Yükselişle Başladı

Dolar/TL güne yükselişle başladıktan sonra 28.3940 seviyesinden işlem görüyor.

USD/TRY dün yükseliş eğilimi göstererek günü önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 28,3533 seviyesinde tamamladı.

Yeni güne değer kazancıyla başlayan Dolar/TL, şu anda önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 28,3940 seviyesinde işlem görüyor. Aynı zamanda euro/TL yüzde 0,3 artışla 30,2090’dan, sterlin/TL ise önceki kapanışının hemen üzerinde 34,6720’den satılıyor.

Düşüş eğilimini üst üste üçüncü güne taşıyan dolar endeksi şu anda yüzde 0,1 düşüşle 106,1 seviyesinde bulunuyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) şahin politikalarının sona erebileceği beklentisinin varlık fiyatlarına yansıdığını, gözlerin bugün ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam verilerine çevrildiğini belirtti.

Dünya genelinde merkez bankalarının sıkılaştırma adımlarının enflasyon üzerindeki etkisini güçlendirici etkisi politika yapıcıları daha temkinli davranmaya yöneltiyor.

Enflasyondaki yavaşlamaya rağmen işgücü tarafının sıkı kalmasının yatırımcıların karar alma süreçlerini etkilediğini belirten analistler, bugün ABD’de açıklanacak istihdam raporundaki verilerin soru işaretlerini azaltmasının beklendiğini belirtti. Fed’in gelecekteki politikalarına ilişkin

Analistler, bugün ülkede veri gündeminin sakin olduğunu, ABD’deki istihdam raporu başta olmak üzere yurt dışında da yoğun bilgi gündeminin ve İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının takip edileceğini belirtti. Teknik olarak dolar endeksinde 106 ve 105 puan seviyeleri baz, 107 ve 108 puan seviyeleri ise bazdır. Noktanın direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Öte yandan yurt içinde bugün açıklanan verilere göre Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Ekim ayında aylık yüzde 3,43, yıllık ise yüzde 61,36 artışla beklentilerin altında gerçekleşti.

yayladere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu