Haber

EKREM İMAMOĞLU TERÖRE KARŞI HEP BİRLİKTE MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu Beyoğlu Mekansal Strateji Planı tanıtımında konuştu. İmamoğlu İstiklal Caddesi sağlamdır, güçlüdür. İstiklal Caddesi barışın merkezidir. Çatışmanın merkezi asla değildir, olamaz. Bunu daima bir arada sağlamalıyız. Teröre karşı daima birlikte gayret etmek zorundayız dedi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi’nde bulunan Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda Beyoğlu ilçesinin kent planlama ve sosyokültürel geleceğine yönelik olarak hazırlanan Beyoğlu Mekansal Strateji Planı tanıtım merasimine katıldı.

Törende konuşan Ekrem İmamoğlu, Adım adım çok hoş işler yapıyoruz, başta İstiklal Caddesi ile ilgili. Galataport ve etrafı Haliçport ve etrafıyla ilgili geçmişten bugüne düşünülmemiş, ihmal edilmiş birçok alana farklı dokunuşlarla hakikaten geleceği teminat altına alacak ve bugünkü tahribatları ortadan kaldıracak adımları da atıyoruz. İstiklal Caddesi sağlamdır, güçlüdür. İstiklal Caddesi barışın merkezidir. Çatışmanın merkezi asla değildir, olamaz. Bunu daima birlikte sağlamalıyız. Bu imgeyi, kuşatılmışlığı ortadan kaldırmalıyız. İstiklal Caddesi’nin Beyoğlu’nun bu çeşit alanların gerçek güvenliğini sağlayacak olan 16 milyon insandır. Bu bakış açısıyla da Beyoğlu’nu ve İstiklal’i değiştirmeliyiz. Elbette şanssız bir an yaşadık. Terör hücumuyla 6 insanımızı kaybettik. Teröre karşı daima birlikte uğraş etmek zorundayız terör yalnızca İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde değil, dünyanın birçok ülkesinde, Avrupa’nın göbeğinde, Amerika’da, Asya’da, Uzak Doğu’da ne yazık ki Afrika’da ve her yerde, her şehirde, en önemli kentlerde, dünyanın en önemli merkezlerinde yaşanabiliyor, çok acı trajediler yaşanabiliyor. Bunlara topyekün hep birlikte karşı durmalı ve mücadele vermeliyiz. Biz biliyoruz ki terörün çözümü, kötülüğün de çözümü, karşısında duran iyiliğin gücüne ve büyüklüğüne bağlıdır. Biz o iyiliğin gücün ve o güzelliğin, o iyi düşüncenin gücü her gün Beyoğlu’nda, İstiklal’de yürümekten büyük onur ve keyif duyuyoruz. Ne derler Allah gücümüzü arttırsın. Tabii ki bu işin sorumlusu saksılar ve banklar değildir. Onu da ifade edelim. Umarım her konuda ortak akılla, iyi düşünerek hareket ederiz. Beyoğlu’na hoş bir gelecek diliyorum dedi.

Konuşmasının akabinde salondan ayrılan İmamoğlu, İstiklal Caddesi’nde bir restorana esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra bölgeden ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu