Haber

Enerji Şirketi Çalışanları İş Başlattı Yavaş Eylem

Diyarbakır’da bir elektrik şirketinde çalışan bir işçi, il merkezi ve 6 ildeki çalışma kuralları nedeniyle yavaşlama hareketi başlattı.

Diyarbakır merkezli 6 ilde elektrik şirketi çalışanları ile yöneticiler arasında çalışma kuralları nedeniyle anlaşmazlık çıktı. Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu üzerindeki elektrik şirketine gelen 600 kişi eylem başlattı. Bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Burada kadronun ortasından seçilen 4 kişi elektrik şirketi yöneticileriyle görüştü. Personel olumlu sonuç alamayınca yöneticilerin bulunduğu binanın önünde oturmaya başladı. Slogan atan çalışanlar, her il ve bölgede işçileri ara vermeden bırakarak eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

‘TALEPLERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR DEĞİL’

İşçiler adına açıklama yapan Yusuf Güneri, tek amaçlarının temel haklarını ve engelliliklerini talep etmek olduğunu söyledi. Güneri, Dileğimiz maaşlarımızda düzenleme, yol ve yemek zamları. Fazla mesaimizi artırmak, izin ve tatillerde yapılan işin 2 katının hesaplanmasıdır. Burada işi geciktirmiyoruz. Şu anda sahada çalışan arkadaşlarımız var. Temsilcilerimizin defalarca görüşmelerine rağmen yönetim şartları kabul etmiyor. Yönetim eski şartlarda çalışmamızı istiyor. Onları kabul etmiyoruz. Taleplerimiz abartılı talepler değildir. İdareden ricamız, taleplerimizin uygun bir şekilde yerine getirilmesidir. Aksi takdirde eylemimize devam edeceğiz. Diyarbakır ve 6 ilde binlerce kişi grevde. Açıklamanın ardından elektrik şirketi yetkilileri rastgele bir açıklama yapmayacaklarını bildirdi.

haber-ayas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu