Haber

Futbolun Ünlüleri: Akhisarlı 1 yaşındaki SMA- Tip 1 hastası Ebrar Aktürk Bebek İçin Sahaya Çıkıyor

HAYDİ EGE ARTIK YETERLİLİK ZAMANI

Ege ve Türk futbolunun ünlüleri 1 yaşındaki SMA- Tip 1 hastası Akhisarlı Ebrar Aktürk için 19 Kasım 2022 Cumartesi günü alana çıkacak. Tedavi için gerekli parayı toplamak için ünlüler Akhisarlı eski futbolcularla yine topbaşı yapacak.

Koordinatörlüğünü Ege Masterler Federasyonu(EMF) Onursal Lideri Ahmet Gök, EMF birinci lideri ve Joyful Spor Tertipleri A.Ş. İdare Şurası Lideri Recep Çolak’ın yaptığı, Akhisar Belediyesi’nin dayanak verdiği tertip Akhisar Kent Stadyumunda gerçekleştirilecek. 19 Kasım 2022 Cumartesi günü Saat 16.00’da +50 yaş, Saat 17.30’da +40 yaş kategorilerinde eski ünlü ve ulusal futbolculardan oluşan Joyful Şöhretler ile Akhisar Karma’ları Ebrar bebek için alanda yerlerini alacak.

Antrenörlüğünü Nihat Umut(KSK’lı Pıtırcık Nihat) ‘un yapacağı Joyful Şöhretler takımında Mehmet Zengin, İnanç Gültekin,Murat Alacayır, Fatih Egedik, Ahmet Akuygar, Ercan Akkan, Bilal Kısa, Olçay Çınar, Göksel Demirel, Yunus Altun, Ahmet Haşlak, Şükrü Zenger, İbrahim Dağdelen, Serkan Kaya, Emrah Umut, Yertek Evren, Feyzi Tuncay forma giyerken, Akhisar karmasında da profesyonel liglerde oynamış Akhisar’lı futbolcular vazife yapacak.

Koordinatörlerden Ahmet Gök, Ebrar bebek için daha evvel, ulusal ve uluslar ortası birtakım tertiplerle da dayanak sağlamaya çalıştıklarını lakin tedavi masraflarının ülkemiz şartlarında çok büyük sayılar tabir ettiğini ve bunu tamamlamaya uğraş ettiklerini söyledi. Recep Çolak ise çoğunluğu Ege Bölgesi’nden olan ünlülerin tekliflerini misyon kabul ederek memnuniyetle alana çıkmak istediklerini lisana getirdi. Dayanakları için Akhisar Belediye Lideri Besim Dutlulu’ya da teşekkür eden Gök ve Çolak tüm iş insanları ve vatandaşları; SMA Tip 1 hastası Akhisarlı Ebrar bebek için, Valilik takviyeli olarak ve “Ebrar’a Nefes Ol” sloganıyla düzenlenen kampanyaya bağış yapmaya davet ettiler. Dileyenlerin yardım hesap numaralarına “ebraranefesol” instagram sayfasından ulaşabileceklerini kelamlarına eklediler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu