Haber

GASPÇILAR POLİS OPERASYONUYLA BÖYLE YAKALANDILAR

SANCAKTEPE’de müşteri gibi girdikleri markette, iş yeri sahibini cep telefonu şarj kablosu ile bağlayarak kasada bulunan paraları ve 2 cep telefonu gasbeden  kar maskeli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin gasp yaptıkları anları güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Şüphelilerin Kocaeli’nde yakalandıkları anları ise polis kamerası görüntüledi.

MÜŞTERİ ÜZERE GELİP İŞ YERİ SAHİBİNİ BAĞLADILAR

Sancaktepe’de 04 Kasım 2022 günü saat 13.55 sıralarında bir marketten silahlı şahısların gasp yaptığı ihbarı üzerine polis harekete geçti. Olay yerine giden polis gruplarına iş yerindeki paraların iki kişi tarafından gasbedildiğini söyleyen müşteki Abdullah R. “İş yerimde yalnız başınaydım. İçeri iki kişi girdi. Ben onları müşteri sandım. Ancak bir anda kar maskeli olduklarını gördüm. Şahıslardan biri silahını çıkararak beni dükkanımın alt katına götürdü. Telefonun şarj kablosuyla beni bağladı. Bu sırada diğer şüpheli kasaya doğru yönelmişti. Onlar gittikten sonra bağlarımdan kurtulup kasaya baktığımda paraların ve iki adet cep telefonunu gasbedildiğini anladım” dedi. Şüphelilerden şikayetçi olduğunu söyleyen Abdullah R., kasanın içinde 1700 dolar ile 10 bin lira para olduğunu belirtti.

GASP ANI SANİYE SANİYE KAMERALARA YANSIDI

Gasp Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada markette yaşanan gasp anının kameralar tarafından saniye saniye görüntülendiği tespit edildi. Kamera imgeleri kullanılarak iş yerinden çıkan iki kuşkulu takip edildi. Takip sırasında kimlikleri tespit edilen şüphelilerin olaydan kısa mühlet sonra Kocaeli vilayetine kaçtığı belirlendi.

KOCAELİ’NDE OPERASYON DÜZENLENDİBunun üzerine Kocaeli’nde düzenlenen operasyonla şüpheliler Rahmatullah O.(24) ile Nurullah Y.(18) gözaltına alındı. Şüphelilerle birlikte gasbetmiş oldukları iki adet cep telefonu, 1500 dolar ve 2 bin 650 lira para ele geçirildi. Polis operasyonunda şüphelilerin yakalandıkları anları ise polis kamerası görüntüledi.

TUTUKLANDILAR

İstanbul, Gasp Ofis Amirliğine getirilerek sorguya alınan şüphelilerin olayda kullandıkları 9 mm çapında silah da Kartal’da bir adreste ele geçirildi. Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu