Haber

Gül ile Şahin, Şehitkamil’deki projeleri yerinde inceledi

Gaziantep Valisi Davut Gül ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu beraberinde ilçedeki yatırımları yerinde inceledi. Projelerin ayrıntılarına ait Vali Gül ile Lider Şahin’i bilgilendiren Başkan Fadıloğlu, projelerin en kısa sürede tamamlanarak halkın kullanımına sunulacağını söyledi.

Periyodik olarak Şehitkamil’deki projeleri gezen Gaziantep Valisi Davut Gül ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, son olarak Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu nezaretinde 15 Temmuz Otopark ve Ticari Ünite Kompleksi, İpekyolu Kentsel Dönüşüm Projesi ile Kuzeyşehir Ünite Merkezi’ni yerinde inceledi. Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu, projelerin detaylarıyla ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Proje inceleme programına; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Lider Yardımcıları Osman Toprak, Latif Karadağ, Fazilet Güzelbey ile Şehitkamil Belediye Lider Yardımcısı Serkan Özatıcı da katıldı.

“15 Temmuz otopark ve ticari ünite kompleksi”

İlk inceleme, Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi karşısında imali devam eden 15 Temmuz Otopark ve Ticari Ünite Kompleksi’ne yapıldı. Kompleksin toplam 11 bin 200 metrekare arsa üzerine 2 katlı inşa edildiğini belirten Başkan Fadıloğlu, 15 Temmuz Otopark ve Ticari Ünite Kompleksi’nin, 19 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını söyledi. Lider Fadıloğlu, kompleks içerisinde 27 adet dükkan, 920 araçlık kapalı otopark, elektrikli araç şarj istasyonu ve engelli otopark alanları bulunacağı bilgisini paylaştı.

İpekyolu kentsel dönüşüm projesi

İkinci inceleme ise Şehitkamil Belediyesi tarafından Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonluğunda yürütülen, yaklaşık 8 bin kişiyi kapsayan İpek Yolu Kentsel Dönüşüm Projesi’nin alanına yapıldı. Alanda, üretimi devam eden konutların farklı etaplar halinde sürdüğünü belirten Lider Rıdvan Fadıloğlu, projede yeşil alan ve toplumsal donatı alanlarını azamî seviyede planladıklarını vurguladı.

Kuzeyşehir ünite merkezi

Son olarak Kuzeyşehir Ünite Merkezi incelendi. Merkezi, önümüzdeki günlerde tamamlayarak vatandaşın kullanımına açmayı planladıklarını tabir eden Lider Fadıloğlu, Kuzeyşehir Ünite Merkezi’nde vatandaşın birçok ihtiyacına tek merkezden cevap verileceğini anlattı. Kuzeyşehir Ünite Merkezi’nin toplam 5 bin 500 metrekare alana üzerine 2 katlı olarak yapıldığını söyleyen Lider Rıdvan Fadıloğlu, ünite merkezi içerisinde; pazar yeri, kütüphane, bay-bayan taziye konutu, kurs merkezi, ticari dükkanlar ve 80 araçlık açık otopark bulunduğu bilgisini aktardı. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu