Haber

İSTANBUL-SOYLU: DİYARBAKIR ANNELERİ ANAYASA MAHKEMESİNİN YAPAMADIĞINI YAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’nin Diyarbakır annelerinin iradesiyle seçime giremeyeceğini belirterek, “Anayasa Mahkemesi’nin yapamadığı şey, artık mecburiyetten yapmalarına gerek kalmadığı, seçime girilmediği idi. Diyarbakır anneleri kepenkleri indirdiler, seçime girmeye yürekleri bile olmadı.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Dernekler Federasyonu’nun sahur programına katıldı. Programa Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile gelen Soylu, geç kalanların ilgisi ile karşılaştı. Soylu, sahur programında yaptığı konuşmada, “Diyarbakır annelerinin vasiyetiyle HDP kapandı. Şimdi isimlerini değiştirdiler, yine birebirler. Lambalar aynı. İsimleri belli oldu.” kandillerle, programları da kandil ile belirlenir.” Kendi adına yenisini kurar ve yoluna devam eder. O kullanıyor. Yani demokrasiyi istismar ediyorlar. Türkiye’de demokrasiyi en iyi kullanan da bu zihniyetin uzantısı olan siyasi partidir, yani PKK’dır.”

“DEPREM BÖLGESİNDE HER GÜN 2 MİLYON KİŞİYE İFTAR VERİLİYOR”

Deprem bölgesinde çalışmaların devam ettiğine değinen Soylu, “Burada 740 bin çadırda 3 milyon kişi yaşıyor. Burada 20 bin tuvalet, 10 bin duş, 5 bin 500 çamaşır makinesi, 3 bin 500 kurutma makinesi var.. Recep Akdağ, eski sağlık bakanımız ve Kahramanmaraş” Tuvaletlerden bahsediyoruz. Tuvaletleri temizlemeye kim istekli olacak. Bir yandan hizmet veriyoruz, diğer yandan denetlememiz gerekiyor. Recep Akdağ, “Ben bu işe adayım” dedi. Tanrı seni korusun. Gıda denetimleri her gün yapılmaktadır. Gaziosmanpaşa Belediyesi dahil 2 milyon kişi “Halka iftar veriliyor. Hepsi uyumlaştırılıyor. 81 il valimiz bayramın birinci ve ikinci günü oradaki tüm çadırkentleri, köyleri, mahalleleri ziyaret ederek bayramı kutlayacak. Birlikte bir duyguyu sonuna kadar yaşamak istiyorum” dedi.

“ÇİN’DEN 65 BİN KATLANIR KONTEYNERİ ÇADIR FİYATIYLA ALDIK”

Çin’den yeni konteyner alındığını söyleyen Soylu, “Şimdi konteynerleri köylere dağıtmaya başladık, İskenderun limanına indiler. Çin’den 65 bin katlanır konteyner aldık. Fiyatı söyleyeyim, fiyatı nedir? Çadır şu anda 22 bin lira. Tabii ki konteynerlerimiz. “O kadar olmasa da Çin’den tuvalet banyo yaptırdık, şu an gemiye biniyorlar. Köylere de vereceğiz. İnsanlar her şeyi görüyor. Kararı millet verir. anlatmakla yükümlüyüz. Fırsat bulsak da çalışmak zorundayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu