Haber

İYİ Parti seçim otobüsüne sprey boya yazıldı

KAYSERİ – Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Argıncık Mahallesi’nde İYİ Parti Milletvekili Adayı Abdullah İlker Sungur’un seçim otobüsüne yazılı saldırı düzenlendi. Provokasyon uyarısında bulunan DÜZGÜN Parti suç duyurusunda bulundu.

‘PROVOKATİF BİR SALDIRI’

UYGUN Parti Kayseri İl Başkanlığı’ndan akınla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada otobüse yapılan saldırı kınanırken, polis ekipleri çağrıldı.

Seçim otobüsünün üzerine boyayla ‘hain teröristler’ yazılması kınanırken, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“21/04/2023 tarihinde mübarek Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kocasinan ilçesine bağlı Argıncık Mahallesi’nde seçim çalışmalarımız çevresinde seçim otobüsümüze yönelik tatsız bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Ülkemizdeki bu hassas dönemde seçim faaliyetlerimizin engellenmesi konusunda, “Saldırıyı ilgili kurumlara ilettik, ısrarla konunun takipçisi olacağız. Valiliğimiz ve Emniyet Müdürlüğümüzün bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğinden şüphemiz yoktur. Bu üslup saldırıları bizi yıldıramayacak, Genel Liderimiz Meral Akşener Hanım’ın önderliğinde ülkemiz birlik ve beraberlik içinde olacaktır.” ve milletimize saygılarımızı sunarız.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu