Haber

Kayseri’de Bina Görevlileri Derneği Kuruldu

Kayseri’de bir ilk… Kapıcılar dernek oldu

KAYSERİ Kayseri’de bina görevlileri aralarındaki muhabbeti artırmak ve yardımlaşmak amacıyla Bina Görevlileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni kurdu.

Açılışa AK Parti Kayseri Milletvekilleri Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Bina Görevlileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erkan Aydın, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Öğretmeninden öğrencisine, din görevlisinden diğer iş yapanlara kadar herkesin bir derneği, teşkilatı var. Bir birlik, bir vakıf, ‘Böyle bir dernek açılışımız var’ dediler. ‘Çok geç kalınmış bir aktivite’ dedim. “Aynı zamanda iş yerimize nasıl daha keyifli hizmet verebiliriz diye düşünüyoruz. Derneğimizin amaçlarından biri de bu” gerçekten çok büyük bir kalite vaadi. Yetkililer, iki belediye ve üç bina görevlisi geçti. Misyoner çöplerini alıp dışarı atmak zorunda. Ambulansa kaldırılacak hastaları bile taşımak zorunda kaldılar.Ardından beyin sarsıntısı geldi.Bu kez herkes dışarıdayken bina görevlilerinin işi yine çoktu.Bina görevlisi bina şefini bekledi. Dolayısıyla bina görevlisi çocuklarımızın huzuru, emniyeti, güvenliği, iyilik ve hijyeni, her türlü emniyeti açısından bir numaralı yardımcımızdır.”

“Kayseri’miz her zaman ilkleri yapıyor”

AK Parti Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy, “Bina Görevlileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin kurulması gerçekten çok güzel. Mustafa Önderimiz kazanan olmayı seviyor. Kayserimiz hep ilkleri yapar. Hepimiz binalarda yaşıyoruz. Rezidansımız, çocuklarımız, arabalarımız ve misafirlerimiz tamamen bina personelimize emanettir. Umarım bina personelimiz emanete gereği gibi sahip çıkar ve gereği gibi sahip çıkar. Dernek sayesinde sosyal statülerini yükseltecekler” dedi.

“Binalarımızın düşüncelerini paylaşmak için kurduk”

Bina Elemanları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erkan Aydın, bu derneğin bir ilk olduğunu belirterek, “Bina personelini bir araya getiren, binalarımızın düşüncelerini paylaşmak üzere bina elemanları tarafından kurulan dayanışma ve dayanışma derneğidir. bina çalışanlarının sorunlarını paylaşmak kadar, binalarımızın da düşüncelerini paylaşmak adına “İnşallah bu derneğin sadece Kayseri’de değil tüm Türkiye’de yaygınlaşması ve çoğalması en büyük temennilerimizdendir. Bir süre inşaat personeli olarak yalnız olduğumuzu düşündük. ‘Birbirimizden haberimiz olsun’ dedik. Birbirimizin düşüncelerini paylaşalım.’ Birlikte hizmet edelim mantığıyla bu derneği kurmaya karar verdik. Çok şükür derneğimizin temelini de 6 ay önce açtık. Allah utandırmasın, hayırlısı olsun inşallah. Resmi olarak açılalı 15 gün olmasına rağmen 100’e yakın üyemiz var. gün üye kayıtlarıyla çoğalıyor. 200 civarında arkadaşımız da gelmeyi bekliyor. 2 ay gibi bir sürede 500 üyeye ulaşacağımıza inanıyorum. Sosyal medyada Bina Görevlileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni aradıklarında bizim derneğimizle karşılaşacaklar” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele bölümü ile derneğin açılışı gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu