Haber

KOSKİ’den sele müdahale

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, deprem bölgesi Hatay’da su ve kanalizasyon sınırlarında meydana gelen arızalara ve sel riskine karşı anlık müdahalelerde bulunuyor.

Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Sarıseki Mahallesi’nde kanalizasyon sınırından meskenlere taşkın olduğu ihbarı üzerine harekete geçen Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ ekipleri, taşan kanalizasyon sularının tehdidi altındaki 10 hanede gerekli tedbiri aldı. Kanal plan projesi ve kanal fay ekiplerinin ortak çalışması ile sel suları bertaraf edildi.

Kombine kanalizasyon temizleme araçlarıyla mahallenin farklı yerlerine müdahale eden KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, sel riskinin olduğu Sarıseki Mahallesi’nde 5 saat süren çalışma kapsamında, dolan kanalizasyon hatlarını temizleyerek ortadan kaldırdı. kanalizasyon suyunun taşması.

Arızamın ardından kanalizasyon bacalarını tek tek açıp inceleyen KOSKİ ekipleri, her birini su basarak temizledi. Tıkanıklığın olduğu yerlere ateş ederek tıkanıklığı gideren gruplar, açık kanalları da temizledi. Ana hatlar ve parsel bacalarında herhangi bir soruna yol açmayan gruplar, meskenlere su girme riskini de ortadan kaldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu