Haber

Menderes Belediyesi’nden Mağdur Çiftçiye Destek

Menderes Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Özkan şiddetli yağmur nedeniyle işleri zarar gören çiftçilerle toplantıya geldi. Özkan, izmirBüyükşehir Belediyesi ile ortak çalışarak mağduriyetlerin giderilmesi için takviye sağlayacaklarını söyledi.

Menderes Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Özkan, geçtiğimiz hafta sağanak ve dolu nedeniyle işyerleri zarar gören çiftçilere sahip çıktı. Özkan, Çileme ve Karakuyu mahallelerinde çiftçileri ziyaret etti, izmirMağduriyetlerin giderilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışacaklarını açıkladı.

Pamuk, mısır ve buğday eserlerinin zararları hakkında izmirBüyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından hasar tespit çalışması yapılacağını kaydeden Özkan, tespitin ardından yapılacak yardıma ilişkin İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından karar alınacağını ve gerekli takviyelerin sağlanacağını bildirdi.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Zarar gören üreticilerin yanında olduklarını ifade eden Özkan, “Şiddetli yağmur ve doludan etkilenen Çileme ve Karakuyu sahalarımızda denetimler yaptık. Zarar gören çiftçilerin tespiti için gerekli çalışmaları başlattık. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içinde vatandaşlarımızın kayıplarının karşılanması için gerekli desteği veriyoruz. Sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu