Haber

Muğla’da 100 bin şifalı bitki ve 5 bin meyve fidanı dağıtıldı

Muğla’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle üretici kadınlara 100 bin şifalı bitki ve 5 bin meyve fidanı dağıtıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Milas’ta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

Programda Muğla’da ağırlanan üreticiler ve depremzede aileleri bir araya geldi.

Katılımcılara 100 bin itri şifalı bitki ve 5 bin meyve fidanı dağıtılan etkinlikte, depremde hayatını kaybedenleri temsilen zeytin fidanı dikildi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Milas’ın Muğla’nın kuzeyindeki en değerli üretim aksı olduğunu söyledi.

Pandemi, orman yangınları, Rusya-Ukrayna savaşı gibi olaylar nedeniyle tarımsal üretimin sekteye uğradığı zor günlerden geçtiklerini dile getirerek, “Büyük sıkıntılar yaşadık ama çok şükür gerekli harçlar bankaya yatırıldı. afet fonundan, AFAD’dan ve Cumhurbaşkanlığından tüm üreticilerimizin hesapları.Tarım ve Orman Bakanlığımızın özel proje çalışmalarıyla üreticiye destek olmaya çalıştık.Yaşadığımız tüm zorluklara rağmen üretme azmimiz hiç azalmadı.” söz konusu.

1999 Marmara depremi sonrası Milas’a yerleşen ve çiftçiliğe başlayan Esra Kuray, bölgede üreterek kadınlara örnek olmaya çalıştığını, il ve ilçe müdürlüklerinin her projede hızla yer aldığını vurgulayarak, kadınların her projede yer aldığını kaydetti. üretimde var ve güçleniyor.

Törene Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, DSİ Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Mehmet Meblağ, kooperatif başkanları, ziraat odası başkanları, muhtarlar, üreticiler ve mahalledeki depremzedeler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu