Haber

Osmaniyeli Depremzedelerden Bahçeli’ye Tepki: ‘Konağını Açmadı’

Depremin vurduğu illerden biri olan Osmaniye’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki oluştu. Vatandaşlar ‘Devlet Bey Köşkü’nün depremin ardından açılmamasını eleştiriyor.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi olan Osmaniye de Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu illerin ortasında bulunuyor.

DW Türkçe’den Burcu Karakaş’ın haberine göre Osmaniye halkı, Bahçeli’nin doğduğu ve şehre gelişi sırasında kaldığı evin yerine yapılan ‘Devlet Bey Köşkü’nü belirterek tepki gösterdi. deprem sonrası vatandaşlara açılmadı.

Depremde konağın karşısındaki evi yıkılan 3 çocuk annesi TE . ‘Buraya o kadar insan toplanmış, o kapıyı açıp çocukları içeri almamışlar. Depremin olduğu ilk gün o kapıyı açıp yağmur altında kalanları bahçeye sokmuşlar. söz konusu. TE sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Osmaniye’de 21 canımı kaybettim. Bunun bedelini kim ödeyecek? Bahçeli, Osmaniyelilere ‘geçmiş olsun’ diye bile gelmedi. Oy verme zamanı herkes gelir ve yaltaklanır. Osmaniye’yi televizyonda hiç göstermediler. Burası her zaman bir cankurtaran olmuştur. Bu saatten sonra ne AK Parti’ye ne de MHP’ye oy yok. Bizi ölüme terk ettilerse bu ülkede onlara oy yok. Bir kez oy kullandım, pişman oldum.”

“Yağmurda çocukları bahçeye götürseler o bile bize yeterdi”

İlyas Bey de yıkımın ortasında duran Devlet Bey Köşkü’nün depremin olduğu ilk gün depremzedelere açılmamasına da kızıyor:

Binadan ayrıldıktan sonra tekrar ölümün eşiğine geldik. Binalar kendi kendine üzerimize yıkılmaya başladı. Üç-beş metre kaçtık. Buradaki en sadık yer konağın olduğu yermiş ama açmamışlar. Evin içini istemedik, bahçe dedik. Yağmurda çocukları bahçeye götürselerdi bize yeterdi.’

Bahçeli, 14 Şubat’ta yaptığı açıklamada, ‘Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana ve Malatya’da halkımla tek ses olacağım, onları sırayla ziyaret edeceğim’dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu