Teknoloji

Otomatik İşaretleyiciler, iPhone’ları Araba Anahtarlarına Dönüştürecek

2020 yılında tanıtılan ABD merkezli teknoloji devi Apple iOS 14 iPhone’lara dikkat çekici bir özellik kazandırdı. Bu özellik bir iPhone araba anahtar olarak kullanmasını sağladı. Yani araç sahipleri, araçlarına binmek ve start/stop aracını çalıştırmak için anahtara ihtiyaç duymayacak. Cepte iPhone, bilekte Apple Watch, bunu yapabilirdi.

Ancak bu özelliği yıllar içinde pek değişmemiştir. yaygın değil . Sadece BMW, Kia ve Genesis gibi birkaç marka Apple’ın bu özelliğinden yararlanmak için kolları sıvadı. Yakın zamanda ortaya çıkan bir gelişme, Apple’ın bu bahiste oldukça istekli olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü şirket, otomobil üreticilerinden dijital anahtar özelliğini yeni bir uygulama ile yaygınlaştırmasını istiyor. işinizi kolaylaştıracakbenziyor

Yeni bir test uygulaması artık onu isteyen herhangi bir otomobil şirketi için mevcut!

Araba şirketleri için Apple yeni bir uygulama ücretsiz olarak oluşturup yayınladı. ” Araba Anahtarı Testleri“adlı bu uygulama, Apple’ın “MFi” adlı sertifikasyon programının bir parçasıdır. tüm araba şirketleri tarafından etkin bir şekilde kullanılabilir. Peki bu uygulama tam olarak ne yapacak?

Dijital anahtar uygulamasına geçmek isteyen tüm otomobil üreticileri, Araba Anahtarı Testleri uygulamasına hızlı bir şekilde erişebilecek. Firmaların yazılımsal çalışmaları bu uygulama üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir. test edilecek . Böylece sadece bahsettiğimiz otomobil üreticileri değil, aynı zamanda Peugeot, Toyota veya Opel de karşımıza çıkıyor. isteyen tüm markalar dijital anahtar hizmeti verebileceklerdir. Bu atılımla birlikte Apple ile otomobil üreticisi arasında resmi bir iş ortaklığına gerek kalmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu