Teknoloji

PS5 için yeni güncelleme yayınlandı: Discord sesli sohbet ve daha fazlası

 
Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme ile Discord sesli sohbet takviyesi, 1440p çözünürlük için VRR takviyesi, kullanıcı deneyimini geliştiren yenilikler ve sosyal özellikler yer alıyor.
 
Beklenen Discord özelliği artık PS5 konsollarına da dahil
 
 
 
Uzun zamandır beklenen Discord sesli sohbet özelliği sayesinde arkadaşlarınızla daha kolay bir şekilde bağlantı kurabilecek ve konsollarda oyun deneyiminizi artırabileceksiniz. Discord özelliğini kullanırken çeşitli özelleştirmeler de yapabileceksiniz. Örneğin, arkadaşlarınızın sizi çevrimiçi görüp görmeyeceğini ayarlayabileceksiniz.
 
Güncelleme ile eklenen özelliklerin ortasında bir de VRR tabanı yer alıyor. 1440p çözünürlük için geçerli olan VRR teknolojisi sayesinde bu sistemi destekleyen bir oyunu oynarken daha akıcı bir performansa sahip olacaksınız.
 
 
 
Eklenen bir diğer özellik ise aradaki diğer kullanıcılara ekran paylaşım isteği gönderme seçeneği. Ayrıca ekran kayıtlarınızı manuel olarak Playstation App’e yükleyebileceksiniz. Öne çıkan bu yeniliklerin dışında çok daha fazla içerik bulunuyor. Onları kontrol etmek için buraya tıklayabilirsiniz.
 
Discord sesli sohbet fragmanı
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu