Yaşam

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi Dünyaca Ünlü Sanatçı Fazıl Say’ı Ağırladı!

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi (SGM), açılış etkinliğinde dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ı ağırladı. Yaklaşık 1000 kişinin izlediği konserde sanatseverler sanatçının özel eserlerini dinleme fırsatı buldu.

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi Nisan ayı etkinlikleri kapsamında verdiği açılış konserinde unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Kendi özel bestelerinin yanı sıra dünyaca ünlü bestecilerin eserlerinden oluşan özel bir repertuvarla sahne alan sanatçı, yaklaşık 70 dakika süren konserinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkeziusta sanatçı, etkinlikleri kapsamında müzikseverlerle buluşuyor Fazıl Say repertuarında; Kendi besteleri Ses, Nazım, 3 bölümden oluşan Yeni Hayat Sonatı, Hayat Ağacı, Kara Toprak, Kumru ve çağdaş bestecilerin eserlerini bir araya getirdi.

Pandemi sonrası kapılarını sanatseverlere açan Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, daha önce olduğu gibi önümüzdeki günlerde de birçok özel sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu