Haber

Sakarya’da kar değişimi

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi, özellikle kırsal kesimde günlük yaşamı tehdit eden yoğun kar yağışına karşı alarma geçerek 7/24 devam eden yoğun mesai başlattı.

Yol Bakım ve Altyapı Uyum Dairesi Başkanlığı (YOLBAK) ekipleri, Taraklı, Akyazı, Geyve, Hendek ve Kocaali’de 72 saat boyunca kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdü.

32 MAHALLE YOLU AÇILDI

Bu dönemde yoğun kar yağışı alan başta yüksek rakımlı mahalleler olmak üzere toplam 32 mahallenin yolları kısa süreliğine ulaşıma kapatıldı. Aldığı ihbarlara anında müdahale ederek harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, bu mahallelerin ulaşım akışını normalleştirerek, alanlardan ayrılmadan kar küreme çalışmalarını sürdürdü.

Kar kalınlığının yaklaşık 1 metreye ulaştığı bölgelerde, kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için evlerinden çıkan vatandaşların yaşam alanları, talepleri doğrultusunda temizlendi.

EKİPLER MERKEZE DÖNdü

3 gündür devam eden tedbir durumu dün gece sona erdi ve gruplar normale döndü. YOLBAK’a bağlı kazıcılar, kürekli kamyonlar ve dozerler merkeze döndü.

Bu dönemde Büyükşehir Belediyesi, zirvelerde adeta kar altında kalan 32 mahallede günlük yaşamın devam etmesini sağladı ve mağduriyete izin vermedi.

7/24 UYARIYIZ

YOLBAK’tan yapılan açıklamada, “3 gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle mağdur olan ve bize ulaşan tüm vatandaşlarımıza anında müdahale ederek, kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı bölgelere hızla müdahale ettik. Büyükşehir varken hiçbir vatandaşımız yalnız değil. Her bir vatandaşımız için 7/24.” “Günün 24 saati nöbetteyiz, teyakkuzdayız” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu