Haber

Samsun’dan deprem bölgesine her gün 100 bin ekmek gönderilecek.

Samsun’dan deprem bölgesine her gün 100 bin ekmek gönderilecek.

SAMSUN – Samsun’daki esnaf, deprem bölgesindeki illere her gün 100 bin adet ekmek gönderecek.

Depremin vurduğu 10 ilde doğalgaz ve elektrik sıkıntısı nedeniyle fırınlar ekmek üretemez hale geldi. Birçok fırının doğalgazla çalıştığını ifade eden Samsun esnafı, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Hacı Eyüb Güler başkanlığında bir toplantı yaptı. Toplantıda, temel ve acil yaşam malzemelerine takviye yapılmasının yanı sıra bölgedeki ekmek sorununun ortadan kaldırılması için adımlar atıldı. Yapılan görüşmeler sonucunda Karadeniz Un Sanayicileri Derneği’ne bağlı sanayicilerle un bazında her gün 100 bin adet ekmeğin deprem bölgesine gönderilmesi kararlaştırıldı.

Deprem bölgesindeki illere her gün 100 bin ekmek

Esnaf olarak sorumluluk alacaklarını belirten SESOB Lideri Hacı Eyüb Güler, “Türkiye olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. tüm il ve ilçelere belediye, kaymakamlık ve valiliklerimize yerleşkemizde ve yardımların deprem bölgesine gitmesini sağladık. “Bizim un değirmenlerimiz bize un verecek. Fırıncı esnafımız Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin tırlarıyla ekmek yapıp deprem bölgelerine gönderecek. Her gün 15 bin ekmek gönderelim dedik ama Karadeniz Un Sanayicileri Derneği’nin desteğiyle deprem bölgesine 100 bin adet ekmek gönderilecek” dedi. Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay gibi depremleri ihtiyaca göre yapıyoruz” dedi.

Karadeniz Un Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kazan da fırıncılara her gün bin ekmek üretecek kadar un vereceklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Samsun’dan çıkan bin adet ekmek, her gün Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin tırlarıyla deprem bölgesindeki illere gönderilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu