Ekonomi

Sasa’da bir aylık bakım onarım kararı

Sasa Polyester, Adana’da meydana gelen depremlerin ardından üretim hattı güvenliğini sağlamak amacıyla Adana’daki DMT tesislerine 1 ay süreyle bakım ve onarım yapılmasına karar verdiğini Çarşamba akşamı KAP’a duyurdu. bölge.

Açıklamada, DMT tesisine DMT (dimetil tereftalat) üretim hattında üretim ortasının verildiği belirtilirken, DMT tesisinin üretim ve satışlardaki payının 2022/ilk yılında yaklaşık yüzde 15 olduğu paylaşıldı. 9 ay.

Bakım/onarımın 1 ayda tamamlanmasının beklendiği belirtilirken, üretim kesintisinin ciroya etkisinin yüzde 10 ile sınırlı kalmasının beklendiği belirtildi.

Şirket, ortaklık yapısı hakkında da bilgi vererek, son sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilen payların hesaplara intikal ettiği 10 Ocak 2023 tarihinden bu yana herhangi bir rastgele değişiklik olmadığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde şirketin yatırımcı ilişkileri birimine yöneltilen sorulara ilişkin yapılan açıklamada, “Şirketimizin hakim ortağı ve iştirakleri ve/veya ilişkili kişileri tarafından 12 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda, Borsa’da SASA hisse senedi alım satımı yapılmamış olup, işlem olması halinde sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde daha önce açıklandığı üzere KAP aracılığıyla kamuya duyurulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu