Haber

Selçuk Efes Kent Belleği’nde 25- 26 Nisan tarihlerinde önemli bir tarım çalıştayı düzenlenecek.

Efes Selçuk Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nin iş birliği ile “Anadolu Çevre Tarihi Söyleşileri” tarafından düzenlenen Osmanlı Anadolusu’nda Krizler, Dönüşümler ve Tarım Politikaları, 1830-1880 Çalıştayı’nda dönemin tarihi, sosyal ve ekonomik yapısı çerçevesinde tarım politikaları ve yaşanan krizler masaya yatırılacak.

Aralarında Koç Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi gibi birçok üniversitede görev yapan akademisyenlerin de yer aldığı Türkiye’nin birçok üniversitesinden akademisyenin katılımı ile gerçekleşecek olan çalıştayda katılımcılar çeşitli konu başlıkları altında sunumlarını yapacak.

Geçmiş yıllarda Başka Bir Siyaset Okulu Açık Oturum Serisi, Herakleitos Felsefe Günleri gibi geniş katılımla gerçekleşen çalıştaylara ve oturumlara ev sahipliği yapan Efes Selçuk, bu kez tarihle tarımı birleştiren bir çalıştaya ev sahipliği yapacak. Çalıştay, 25 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da düzenlenecek olan açılış oturumu ile başlayacak.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Efes Selçuk Dayanıklı Kent Konferansı’nda kentin tarımsal dayanıklılığı adına çalışmalara imza atmak için kentteki sivil toplum örgütleri ve meslek odalarıyla ortaklaşa hareket eden Efes Selçuk Belediyesi,  25- 26 Nisan’da düzenlenecek 23 akademisyenin katılımıyla kentin önemli bileşenlerinden olan tarih ve tarımı buluşturuyor.

Osmanlı Anadolusu’nda Krizler, Dönüşümler ve Tarım Politikaları 1830-1880 Çalıştayı ile ilgili ayrıntılı bilgi Efes Selçuk Belediyesi sosyal medya hesaplarında yer alıyor.

Çalıştay Selçuk Efes Kent Belleği’nde halkın katılımına açık olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu