Haber

Balıkesir para yüzücü Sinan Balacan Türkiye Şampiyonu

2022 Paraswimming Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Maçları; Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyon Başkanlığı tarafından Konya’da tamamlandı. Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışlarında Balıkesir’i temsil eden Sinan Balacan Türkiye Şampiyonu oldu.

Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışması 65 kulüpten 195 sporcunun katılımıyla Konya’da tamamlandı. 2022 Engelli Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Maçlarında Balıkesir’i temsil eden paraswimming Sinan Balacan; SB3 kategorisinde 50 m kurbağalamada 01:20:93’lük derecesiyle Türkiye Şampiyonu oldu. Daha önce İslami Dayanışma Oyunları’na ev sahipliği yapan Konya Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen düzenlemede sporcular; Serbest, sırtüstü, kurbağalama, kelebek ve ferdi karma kategorilerinde mücadele etti. Sporculara madalyaları Türkiye Bedensel Engelliler Sporları Federasyonu (TBESF) Lideri Muaz Ergezen, Genel Sekreter Mehmet Berk İnan ve Paraşütle Yüzme Teknik Komitesi tarafından takdim edildi.

Sporcuyu başarılarından dolayı tebrik eden İl Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sporcumuzu bize yaşattığı gururdan dolayı gönülden kutluyorum. Zarar bilmeyen altın sporcularımız bu şehrin parlayan yıldızlarıdır. İlimizi ve ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil edeceğine inanıyoruz.Sporcumuz Sinan Balacan’ı azim ve başarılarından dolayı kutluyor, ailesine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu