Haber

Beyoğlu’ndaki Kafe Hızlı Buluşma İddiaları Üzerine Kapatıldı

Cihangir’de yaklaşık bir yıldır faaliyet gösteren bir kafede gerçekleşen görüşme etkinliği sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Yaklaşık bir ay önce düzenlendiği öğrenilen çöpçatanlık etkinliği, cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerin ortaya çıkmasıyla sosyal medyada ‘hızlı flört’ ve ‘eş’ etkinliği olarak yayıldı. Etkinlik için yapılan değerlendirmelerin ardından bugün kafe kapatıldı.

BUNU TOPLU OLARAK KAMUOYUNA AÇIKLADILAR

Kafe işletmecilerinden Kaan Gür, sosyal medyaya yansıyanın aksine etkinliğin iş dünyasına yönelik bir buluşma etkinliği olduğunu savundu. Sosyal medyada yayılan görüntünün yaklaşık 1 ay önce yaşanan olayla ilgili olduğunu dile getiren Gür, “Dükkanımızı bir etkinlik için kiraladılar. İş etkinliği… İnsanlar burada buluşuyor, iş ortaklıkları doğuyor. Mühendisler, mimarlar, iş adamları buraya geliyorlar. Tamamen kamuoyu önünde konuşuyorlar. Ortak değiş tokuş partileri olduğunu ilan ettiler. Diğer yerlerde bu tür şeyleri nasıl yaparız. Aslında burası sokak. Cihangir’de bu tür şeyler yapılabilir. Bilmiyorum kumpas kurdular mı?” bize karşı ted. Böyle saçma bir olayla karşılaştık. Yıllardır dünyada bu tıbbi olaylar yapılıyor. Bu sadece arkadaşlık için bir buluşma partisi. Mimarlar, doktorlar, mühendisler geliyor. Burada buluşuyorlar, mesleklerini konuşuyorlar. Burası aile tarafından işletilen bir yer. Komşularımız, mahalle bizi burada tanıyor. Yıllardır burada yaşayan insanlarız. Gülünç bir şeyle karşılaştık” dedi.

KONU YANLIŞ YERE GİDİYOR “Bu bir uygulama ve buraya gelip dükkanda yapmak istiyorlar” diyen Gür, “İspanya’da akşamlar yapıyoruz, Türkiye’de yaşayan İspanyollar buraya geliyor, Kolombiyalılar ve Meksikalılar buraya gelip sohbet edip tanışıyorlar. Fotoğrafta şahıslar çoğunlukla yabancıydı. İspanyol geceleri, Latin geceleri yapıyoruz. İspanyol geceleri, Latin geceleri yapıyoruz. Görüntüde saçma sapan konuşan Türkler vardı, sosyal medyada Zantianzu hakkında sohbet edenler de vardı. Sosyal medyada da Finlandiyalılar vardı. Anlatıldığı gibi bir olay yok. Burada gece kulüplerindeki gibi bir konsept yok, sadece kafeler var.” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu