Haber

Cumhurbaşkanı Angı: “Türkiye Filistin’in yanında”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Türkiye’nin tüm uluslararası alanda Filistin’in yanında olduğunu haklı olarak haykırdığını ve bu adaletsizliğin bir an önce son bulması, bu yangının söndürülmesi ve kalıcı barışın sağlanması için tüm taraflarla müzakerelere devam ettiğini söyledi.

AK Parti Konya İl Lideri Hasan Angı, gündemi değerlendirmek üzere il merkezinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Önder Hasan Angı, Filistin’in yıllardır çektiği acılara, uluslararası hukuku, savaş hukukunu ve insanlığı hiçe sayan İsrail’in gerçekleştirdiği büyük zulme dünyanın tanık olduğunu söyledi. Hasan Angı, Avrupa’nın çifte standartlarının da burada ortaya çıktığını belirterek, “Birçok devlet yöneticisinin İsrail’in yanında yer aldığını, İsrail ile birlikte hareket ettiğini, hatta bazı ülkelerin askeri güçlerini tekrar bölgeye göndererek İsrail ile birlikte hareket ettiğini görüyoruz. İnsanlık adına üzgünüm.” İnsan hak ve özgürlüklerinin zirvede olduğu bir dönem olarak tanımlanan 21. yüzyılda Avrupa’nın özellikle bunun bayraktarı olduğunu iddia ettiği dönemdeki tutumu tüm dünyayı derinden yaralamaktadır. Birleşmiş Milletler’in aldığı karar çerçevesinde özgür Filistin’in 2 devletli analizini nasıl gerçekleştirebiliriz? “Umut varken ne yazık ki son 18-19 günde koldaki bebekler, hastanelerde, tüm tapınaklarda yaralananlar, İsrail yönetimi ve ordusunun kiliselerimiz ve camilerimizi bile hedef alması binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. “dedi.

Başkan Angı, Türkiye’nin tüm uluslararası alanda Filistin’in yanında olduğunu haklı olarak haykırdığını, bu adaletsizliğin bir an önce son bulması, bu yangının söndürülmesi ve kalıcı barışın sağlanması için tüm taraflarla müzakerelere devam ettiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cuma günkü Konya programı iptal edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma günü Konya programını iptal ettiğini belirten Angı, “Konya’nın tamamı büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Bildiğiniz gibi yarın başlıyor. Dünya Belediyeler Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay, Liderimiz Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başlayacak. Programa tekrar Cumhurbaşkanımızı davet ettiler. O da katılmak istedi. Ancak gündemin sıcaklığı ve sürekli temaslar Cuma günü Konya’ya gelme ihtimalini ortadan kaldırdı. Hem hükümetten hem de AK Parti Genel Merkezi’nden misafirler olacak. Neden bu program Konya için? Kentimizin dünyada tanınırlığını artırmak, şehrimizi değerli insanlara gösterebilmek adına değerli bir süreç olarak görüyoruz. Dünyanın her yerinden gelen değerli belediye başkanlarına şehrimizi gösterebilmek ve dünyanın her yerinden gelen değerli belediye başkanlarına şehrimizi gösterebilmek.Bir Anadolu şehri olan Konya’nın başkanlık koltuğuna oturması da Konyamız için değerli bir süreç. Açıkçası başarı ve çalışma açısından bakıyoruz. Bu hafta perşembe, cuma ve cumartesi günleri yurt dışından gelen misafirlerimiz şehri görmenin yanı sıra kendi toplantılarını yapma, fikir ve bilgi alışverişinde bulunma fırsatı da bulacaklar. “Bu bizim için önemli” dedi.

Başkan Hasan Angı da dünya dengelerinin bozulmaması için herkesin payına düşen hassasiyetleri vurgulayarak, “Umarım Türkiye bu konumunu daha güçlü bir şekilde korur ve yoluna devam eder.” -KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu