İş

Gaziantepli sanayici Abdulkadir Konukoğlu’ndan “İşimizin başındayız” acısı

Takvimler 6 Şubat’ı gösterirken, ‘Ülkemiz yüzyılın felaketi olarak görülen iki büyük depremle sarsıldı. Sanayi kenti Gaziantep’in ortasında yer aldığı 10 ilimizde üretimin durması, ikinci bir deprem korkusunu da beraberinde getirdi. Sanayicinin deprem bölgesinden çıkmasın diye teşvikler verilmesi gerektiğini belirten SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “Nasıl mıyız? Sorunsuz bir günde işimizin başındayız. Sanayici, devlet ve STK’lar katılacak” dedi. el ele vereceğiz ve bu illeri yeniden ayağa kaldıracağız” dedi.

Türkiye 6 Şubat depremleriyle çok acı çekti. Bu enkaz altında 50 bin can kaybedildi. Dünyanın ‘zirvesinde’ kalanlar için de durum pek farklı değil ne yazık ki evlerini, ocaklarını, işyerlerini kaybedenler şehirlerini terk etmeye, doğup büyüdüğü evlerini terk etmeye başladılar. , onların arkasında. SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye’deki İş D’nyası dergisinden Celal Toprak ve H’sne Pamuk’a verdiği röportajda meselenin bu olmadığını şöyle açıkladı: “Sanayicilerin derdi komutanlar. hayır kaptan olarak buradan çıkarsak buradan iş adamları çıkar biz işimizin başındayız buraları bırakıp başka illere gidersek gittiğimizi görenler bizi takip eder beyazla gider Yaka mı, mavi yaka mı. O zaman Gaziantep bugünkü hareketliliği bulamaz. İyi günde nasılsak, kötü günde de işimizin başındayız. Sanayici, devlet, STK’lar el ele verecek, biz bu illeri yeniden ayağa kaldıracağız.”

“Asıl tehlike iş gücünün kaybı”

10 ilde 13 milyon 421 bin 699 kişinin yaşadığı bölgeyi depremler etkisi altına alırken, üretimin durması ikinci bir deprem korkusunu da beraberinde getirdi. Sanayi kuruluşlarının bu afetten zarar gördüğünü ifade eden Konukoğlu, “Sanayide bir tahribat olmadı ama iş gücü kaybından dolayı dolaylı olarak yara aldı. Özellikle deprem bölgeleri, özellikle de ‘SS’ olan Kahramanmaraş. Sanayinin asıl tehlikesi yani iş gücü kaybı da bu. Bunu başarmak için de “uygulamaların önemi”nin ve “çalışmaların hızlandırılması gerektiğinin” altını çizdi. bir an önce kalıcı konutlar inşa etmek ve insanlara güvenli şehirler sağlamak “önemli” diyerek.

“Devletimizin ve milletimizin yanındayız”

SANKO Holding olarak deprem sonrası verdikleri ve verecekleri desteği anlatan Konukoğlu, “Deprem faciasının ardından Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölgesi başkanları 2011’de ‘revli anlayışına’ alıştı. AFAD’ın merkezi.Ağabeyim SANKO Holding Y.”Denetleme Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, aynı zamanda Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı. Bu yüzden sürekli AFAD’ın merkezindeydi. Bu da SANKO ve Konukoğlu ailesinin yardımını belirlemede etken oldu. Bölgede her konuda ihtiyaç duyulan her şey” diyen Bakan, ”Yardım verildi, yapılıyor. Devletimiz ve milletimiz varsa biz de varız. Devletimizin ve milletimizin her zaman yanındayız.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu