Haber

İzmir’deki FETÖ/PDY Operasyonunda 84 Şüpheli Adliyeye Gönderildi

İzmir’de FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik düzenlenen kıskaç operasyonlarında gözaltına alınan şüphelilerden 84’ü adliyeye sevk edildi.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik operasyonlar İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından devam ediyor. Bu kapsamda, örgütün mevcut yapısında faaliyet gösterdiği değerlendirilen, haklarında yakalama kararı çıkarılan örgüt üyesi oldukları belirlenen ve gizli evlerinde kaldıkları yapılan incelemelerde 100 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi. Yakalanmamak için önlem alan, Bylock kullanıcısı olan, hakkında örgütsel faaliyette bulunduğuna dair ifadeleri bulunan ve haklarında gözaltı kararı çıkarılanlar. Kıskaç operasyonu geçtiğimiz Salı günü başlatıldı.

Şüpheliler adliyeye sevk edildi

TEM Şube Müdürlüğü’nde 54, Mali Şube Müdürlüğü’nde 16, Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nde 13 ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde 10 olmak üzere toplam 93 kişi gözaltına alındı. Ayrıca aramalarda çok sayıda örgütsel belge ve dijital ekipmanın yanı sıra yeni yapılanma kapsamında faaliyet gösteren şüphelinin evinden elde edilen 13 bin 420 dolar ve 4 bin 650 euro paraya da el konuldu. Gözaltına alınanlardan 9’u emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 84 şüpheli ise bugün adliyeye sevk edildi. Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların ise devam ettiği öğrenildi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu