Haber

Karla kaplı doğal jakuzi keyfi

Karla kaplı doğal jakuzi keyfi

BİTLİS Bitlis’in Güroymak ilçesinde Nemrut Dağı’nın eteğinde bulunan Budaklı Kaplıcası, soğuk havaya rağmen ziyaretçi akınına uğradı.

İlçe merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Budaklı köyünde yer alan kaplıca, çeşitli hastalıklara iyi geldiği gerekçesiyle dondurucu soğukta bile vatandaşların akınına uğruyor. Kaplıcaya şifa bulmak için gelen vatandaşlar, soğuk havalara aldırış etmeden açık havuzda kaplıca keyfi yapıyor. Su sıcaklığının 37 derece olarak ölçüldüğü kaplıcaya şehir merkezinin yanı sıra çevre il ve ilçelerden vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Soğuk havaya rağmen kaplıcanın sıcak sularına dalan vatandaşlar hem keyif yapıyor hem de şifa arıyor.

“Kışın ortasında kaplıcaya geldik”

Soğuk havaya rağmen kaplıcadan keyif aldıklarını söyleyen Cihan Önen isimli vatandaş, “Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri burası. Turistler de geliyor. Bu kaplıcada 60’a yakın kişinin olduğu zamanlar oluyor.” Aynı zamanda yaza doğru daha kalabalık oluyor.Tanıtımları iyi yapılmasa da Türkiye’nin bir çok yerinden yaz kış turist geliyor.Kışın burada bu önemli bir ilgi konusudur.Su sıcaklığı 40 dereceye yakındır. Suda hiç üşümüyorsunuz. Dışarı çıktığınızda biraz üşüyorsunuz ama bu pek etkilemiyor. “Kar bir yandan kaplıcada insana huzur ve rahatlık veriyor. . Biz de bu anın tadını çıkarıyoruz.”

“Doğal jakuzi görevi görür”

Suyun sıcaklığının çok güzel olduğunu ifade eden Cüneyt Aksoy, “Suyun sıcaklığı çok hoş ve doğal bir jakuzi görevi görüyor. İnsanların hala bu kadar keyifli bir yere gelmemesine çok şaşırıyorum. Süper. ve değişiklik arayanlara tavsiye edilebilecek bir yer.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu