Yaşam

Levent Erden kimdir, kaç yaşında, eğitim durumu nedir? Next Academy Kurucusu Levent Erden Hakkında Sorular

Next Academy’nin kurucusu Levent Erden de son dönemde gündem yaratan isimlerden biri. Televizyon programlarında yaptığı köşe yazıları ve konuşmalarıyla geniş bir hayran kitlesi kazanan Erden, birçok üniversitede dersler vermektedir. Birçok kişi Levent Erden’in hayatını ve mesleğini araştırmaya başladı. Peki Levent Erden kimdir, kaç yaşında, nerelidir? İşte Levent Erden hakkında merak edilenler!

Levent Erden kimdir?

Levent Erden, 1957 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaokul eğitiminden sonra Galatasaray Lisesi’ne girdi. Erden, liseden başarıyla mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’ne girdi.

Üniversitede lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı okulda MBA programında yüksek lisans yaptı.

Levent Erden’in Kariyeri

Levent Erden, kariyerine reklamcı olarak başladı. Daha sonra McCann reklam ajansına katıldı. Burada üç yıl çalıştıktan sonra L’Oreal’ın ilk Türk yöneticisi olarak göreve başladı.

Pepsi Co. International, Allied Lyons ve Havas gibi çeşitli şirketlerde kıdemli misyoner olarak çalıştı.

Erden daha sonra kendi danışmanlık şirketini kurarak çeşitli şirketlere hizmet vermiştir. Bir dönem Faal TV’de de Genel Müdürlük yaptı.

Bilgi Üniversitesi’nin kuruluşunda büyük rol oynadı. Üniversitenin interaktif işletme, pazarlama ve irtibat derslerini veren Erden, Next Academy’nin kurucusu. Ayrıca Levent Erden birçok dergi ve gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.

habervarto.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu