Yaşam

Meteoroloji’den 4 şehir için ‘sarı’ alarm: Deprem bölgesinde toz taşınımı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM)tarafından yapılan son incelemelere göre türkiyegenel olarak parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege kıyıları, Edirne, Mardin, BatmanVe Çanakkalebatı ilçelerinin dışında aralıklı sağanaklar ve gök gürültülü sağanak yağışlar geçtiği ileri sürüldü. İstanbul için “Çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı”Ankara için ise “Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı”söylendi.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde toz taşınımı bekleniyor

yağış; Batı Akdenizile ile DenizliVe Tunceliçevrelerinde yerel güçOlması beklenen. Güneydoğu Anadolubölgede toz taşıma Beklemek. MGM’den yapılan açıklamaya göre, “Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde beklenen toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinin azalması, hava kalitesinin düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor” söylendi. Ayrıca deprem bölgesindeki iller için aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı uyarı verildi.

Rüzgarın hızı 70 kilometreye ulaşacak

Rüzgarın İç Anadolu’nun güneydoğusunda güneydoğudan, Marmara’nın güneyinde kuzeydoğudan kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Sıcaklık güneyde ve iç kesimlerde düşüyor

Sıcaklıkların güney ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

4 il için ‘sarı’ alarm

yağış; Batı Akdeniz, Denizli ve Tuncelietraflarında yerel olarak güçlü, antalyamerkez ve doğu, BurdurKentin doğusu ve Isparta’nın güneyinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, yerel doluBu tür aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu