Haber

Sakarya pedal çevirerek mutlu ediyor

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin büyük hassasiyet gösterdiği bisiklet; Çevre dostu, sağlıklı ve kullanışlı olduğu için yaşamın değerli bir parçasıdır.

‘Bisikletin Şehri Sakarya’ ünvanına sahip olan Sakarya’da, Büyükşehir’in çalışmalarının ardından kentteki bisiklet imajı olumlu yönde değişti.

Büyükşehir ekipleri, bisiklet konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak için şehrin her köşesindeki billboardlarda, billboardlarda ve dijital alanlarda yayın yapıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya, dünyada bisiklet şehri unvanına sahip ender şehirlerden biri ve dünyada bu unvana sahip 13 şehir arasında yer alıyor. Bu ödülün bize yüklediği sorumlulukları yerine getirmek için ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Bu kapsamda hem bisiklet yolu ağımızı genişletmek hem de mevcut yollarımızı yenilemek ve şehrimizde bisiklet kullanımını aşılamak istiyoruz.

Açıklamada, “Bisiklet kullanımının yaygın olduğu toplumlarda hem çevre bilinci hem de çevreye duyarlı olma yüksek olacaktır. Bisiklet kalp rahatsızlıklarını azaltır, metabolizmayı hızlandırır, kalori yakar, beyin ve ruh sağlığını düzenler, kas dokusunu geliştirir. Faydaları saymakla bitmeyecek bisiklet ev ekonomisine de katkı sağlıyor.Çevre dostu olması sayesinde dışarı atılan karbon salınımını azaltarak küresel ısınmanın artmasının önüne geçiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu