Ekonomi

Spirit AeroSystems Boeing 737 MAX talebini karşılama konusunda kendinden emin

Spirit AeroSystems (NYSE:SPR), Boeing 737 MAX parçalarına yönelik talebi karşılamayı ve Boeing (NYSE:BA) tarafından belirlenen hem hız hem de kalite standartlarının karşılanmasını sağlamayı amaçlayan yeni bir strateji hazırladı. Havacılık ve uzay üreticisi Çarşamba günü Reuters’e iyimserliğini ifade ederek, planın popüler dar gövdeli jetin bileşenlerine yönelik gereksinimleri karşılama konusunda “yüksek derecede güven” aşıladığını belirtti.

Amerikan havacılık devi Boeing, 737 MAX üretimini bu yılın ikinci yarısından itibaren aylık 38 uçağa çıkarmak için çalışıyor. Şirketin kredi notu derecelendirme kuruluşları tarafından yakından izlendiği için bu artış kritik önem taşıyor. Bunun ışığında Boeing, önemli bir tedarikçi olan Spirit AeroSystems’in MAX için ürettiği gövdelerin kalitesini arttırması gerektiğini vurguluyor.

Önümüzdeki aylarda üretim kalitesini ve miktarını yükseltmeye odaklanılacak. Bu çabaların bir parçası olarak, Boeing ve Spirit AeroSystems arasında potansiyel bir ortaklığa ilişkin görüşmeler devam ediyor. Tedarikçinin kazançlarını 7 Mayıs’ta açıklaması ve planla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşması bekleniyor.

Spirit AeroSystems sözcüsü Joe Buccino gelişmeyle ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Boeing’in talep oranı ve kalite beklentilerini karşılayacağımıza dair bize yüksek derecede güven verdiğine inandığımız bir plan geliştirdik.” Şirketin önümüzdeki hafta yapacağı kazanç çağrısı sırasında ek bilgi verileceğini de sözlerine ekledi.

Duyuru sırasında Boeing konuyla ilgili bir yorumda bulunmamıştı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu