Haber

Vali Köşger: Göztepe-Altay maçı nedeniyle 13 kişi gözaltında

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Göztepe-Altay maçının olaylar nedeniyle tatil edilmesinin akabinde Gürsel Aksel Stadı’na giderek bilgi aldı.

Eski Göztepe Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Sepil ile Altay Kulübü Başkanı Ayhan Dündar’la açıklama yapan Köşger, karşılaşmanın 19. dakikasında siyah-beyazlı taraftarların bulunduğu kısımdan, konut sahibi kadro seyircilerinin olduğu kısma gerçek işaret fişeği olarak kıymetlendirdikleri bir cismin fırlatıldığını söyledi.

Bu olay nedeniyle bir Göztepe taraftarının yaralandığını kaydeden Vali Köşger, şöyle konuştu: “Bu olaya sıhhat vazifelileri tarafından müdahale edilirken bir Göztepe taraftarının stadyuma atlaması ve daha sonrasında da korner direğini alarak Altay kalecisinin başına vurması formunda bir üzücü hadise yaşandı. Biz İzmir’in bu iki güzide ve tarihi takımının arasındaki bu İzmir derbisinin aslında İzmir’in geldiği seviyeye, Türk sporunun geldiği seviyeye uygun bir halde seyircili olarak, deplasman taraftarının da iştirakiyle olmasının uygun olacağını değerlendirmiştik. Bu kararı alıyorken de kulüplerle ve ilgili herkesle istişare ederek bu kararı almıştık.”

Köşger, Türk sporunun geldiği noktaya yakışmayan bir hadise yaşandığını belirterek, “Ancak bu hadisenin münferit olduğunu kıymetlendiriyoruz.” dedi.

Üzgün olduklarını söyleyen Köşger, şöyle devam etti: “Her iki olaya da karışmış olan bireyler emniyetimizce nezaret altına alındı. Şu anda 13 kişi nezaret altında bulunmakta. Hastanelerdeki durumla ilgili de kısaca bilgi vermemiz gerekirse Altay’ın kalecisinde rastgele bir eza yok, hayati risk yok. Sabaha kadar tedbiren müşahede altında tutulacak. Öteki Göztepe taraftarı olan ve işaret fişeğiyle yaralandığını değerlendirdiğimiz vatandaşımızın da tedavisi devam ediyor. Bir yaralanma kelam konusu olduğu için de estetik bir grup dikişlerin atılması gereken durumlar var, yüzünde yaralanma olduğu için birtakım badireler var. Tedavi süreci devam ediyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu